LjusdalProfil och Järvsö BK har tecknat ett fyraårigt samarbetsavtal

Företaget blir ny helhetsleverantör av kläder inklusive tryck till föreningen med 400 medlemmar.
– Nu får vi en lokal leverantör där våra medlemmar enkelt kan få hjälp med föreningskläderna, säger P-G Jonsson.

LjusdalProfil blir guldsponsor till Järvsö BK och kommer förutom matchkläder till det nystartade damlaget i föreningen att leverera en helt ny klubboverall. Dessa produkter och övrigt föreningssortiment som LjusdalProfil och Järvsö BK tagit fram tillsammans kommer inom kort att kunna beställas både via webshop och i LjusdalProfils butik på Gamla Kyrkogatan 5 i Ljusdal.
– Vi kommer alltid att ha provstegar hemma i alla storlekar för utprovning och eftersom vi har eget tryckeri törs vi lova snabba leveranser också till Järvsö BK:s medlemmar, säger LjusdalProfils Jenny Norberg.

LjusdalProfil blir guldsponsor till Järvsö BK och kommer att synas på föreningens kläder.
– LjusdalProfil har verkligen tagit fram ett perfekt koncept för föreningen och våra medlemmar, säger P-G Jonsson.
Samarbetsavtalet sträcker sig över fyra år med start 1 mars 2022.

Vill din förening veta mer om hur ni kan samarbeta med LjusdalProfil? Kontakta Thomas Sandberg, 073-503 96 14, thomas@ljusdalprofil.se